Kategorie
Motoryzacja

Porsche 718 będzie w pełni elektryczne

Porsche
Porsche 718 z centralnie umieszczonym silnikiem będzie w pełni elektryczne do 2025 roku. Dołączy do Taycana i nadchodzącego SUV-a z centralnie umieszczonym silnikiem Macan w gamie pojazdów elektrycznych Porsche. Niemiecka marka samochodów twierdzi, że do połowy dekady Porsche 718 będzie oferowane wyłącznie jako elektryczny samochód sportowy. Jeśli chodzi o Macana EV, to będzie on dostępny dla europejskich nabywców nieco wcześniej w 2023 roku, podczas gdy klienci amerykańscy dostaną go rok później.

Na dorocznej konferencji prasowej firmy, dyrektor generalny Oliver Blume, odważnie powiedział, że firma chce, aby jej Porsche 718 EV było „najlepszym całkowicie elektrycznym samochodem w segmencie B”. Zaznacza też, że zelektryfikowane Porsche 718 będzie prawdziwym samochodem sportowym o wymiarach typowych dla roadstera. Warto zaznaczyć, że kolejny samochód będzie produkowany na tej samej linii produkcyjnej w Stuttgarcie, co kultowe Porsche 911, a oba auta zostaną częściowo rozdzielone. Jednak w najbliższej przyszłości Porsche 911 będzie nadal oferowane jako maszyna na gaz z silnikiem spalinowym.

Fantazyjna infrastruktura ładowania
Ale całkowicie elektryczne Porsche 718 to nie jedyne ambitne ogłoszenie, jakie firma przedstawiła dzisiaj. Porsche ogłosiło plany budowy własnej infrastruktury ładowania ze stacjami ładowania inspirowanymi salonami premium. Według raportu TechCrunch te luksusowe stacje ładowania będą przeznaczone wyłącznie dla klientów Porsche i pozwolą im pić kawę lub pracować w podróży. Z drugiej strony Tesla planuje zainstalować satelitarne terminale internetowe Starlink na swoich stacjach ładowania (przez Electrek). Rozwój sieci szybkiego ładowania wspieranej przez Porsche rozpocznie się w Niemczech, a następnie na innych rynkach europejskich.

Do 2025 r. liczba stacji ładowania IONITY przekroczy limit 1000, a docelowo w niedalekiej przyszłości zostanie zainstalowanych 7000 punktów. Porsche ogłosiło, że zbuduje ekskluzywne stacje ładowania wzdłuż głównych węzłów transportowych i europejskich autostrad, z których każda będzie oferować do 12 stacji ładowania i minimalną moc 350 kW. Pierwsza ekskluzywna stacja ładowania Porsche zostanie otwarta dla klientów pod koniec 2022 roku.

Dodaj komentarz