Kategorie
Nauka

Co właściwie oznaczałby stały czas letni?

zegar
Jeśli masz dość cofania czasu dwa razy w roku, nie jesteś sam. 15 marca Senat jednogłośnie uchylił standardowy fragment ustawy o ochronie przed słońcem, środek zaproponowany przez republikańskiego senatora Marco Rubio z Florydy, który neguje czteromiesięczny okres od listopada do marca, kiedy zegar jest zwykle przestawiany na rok 2023. przejść przez Dom, etnbsp, donosi The Hill.

Czas standardowy z roku na rok zajmuje coraz więcej miejsca, ale dopiero po I wojnie światowej Niemcy i Stany Zjednoczone zdecydowały się lepiej wykorzystać światło dzienne do produkcji większej ilości towarów wojennych (i nakarmienia ich w domu) na wiosnę i lato. Tak wymyślono „czas letni”.

Teraz wydaje się, że amerykańscy ustawodawcy zapraszają trochę światła w ciągu jesieni i zimą, ale dzieje się to kosztem ciemniejszego poranka. Sprawia to, że niektórzy rodzice boją się możliwych konsekwencji ich dzieci, jeśli zostaną umieszczone w ruchu, a nawet mogą powodować powikłania do sezonowych zaburzeń emocjonalnych, może wystąpić forma depresji. W niektórych i często wiąże się z brakiem dostępu do światła słonecznego.

Co może się zdarzyć z stałymi oszczędnościami?

Kiedy półkula północna zaczęła opuścić słońce, okno słońca pojawiło się w Stanach Zjednoczonych, wąskiej; Wreszcie, na większą część dnia, niebo stało się ciemne i zimne. Jest to pionowa kompensacja lata jesienią, a potem w końcu zima. Żadne prawo nie może wytworzyć więcej światła słonecznego ani więcej godzin w ciągu dnia, gdy jest słonecznie: „Ustawa o ochronie przed słońcem” nie „chroni” słońca, ale zmienia sposób patrzenia na czas publiczny.

Kompromis w długim dniu to późny poranek, kiedy słońce wschodzi później niż wtedy, gdy obserwujemy pogodę. Na przykład wschód słońca o 8 rano staje się wschodem słońca o 9 rano. Jeśli kiedykolwiek nienawidziłeś jeździć do pracy w ciemności lub jeśli Twój harmonogram po prostu oznacza, że ​​nie musisz jechać do pracy po zmroku, ta zmiana czasu letniego może zakłócić Twój harmonogram. .

„Zimą prawo wymaga, aby dzieci wstały, ubrały się, zjadły śniadanie i dotarły do ​​szkoły przed wschodem słońca” – powiedział Stephen Shankland z CNET. „Istnieją również kwestie związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem i najwyraźniej żadna większość obywateli nie jest tak entuzjastycznie nastawiona do oszczędzania stałych godzin dziennych, jak zespół Senatu”.

Nawet ci senatorowie niekoniecznie zgadzają się co do tego, czy zegary powinny być zmieniane dwa razy w roku. Choć poparcie dla obecnego kształtu „Ustawy o ochronie przeciwsłonecznej” jest między stronami, zmiany w prawie datują się od 2018 r., z wielokrotnymi próbami jej uchwalenia bezskutecznie. Czy to zadziała w międzyczasie, dopiero się okaże.

Dodaj komentarz